Урок природознавства 1 клас





УРОК ПРИРОДОЗНАВСТВА
У 1 КЛАСІ



 Тема.  ЯК ЛЮДИНА ВИВЧАЄ ПРИРОДУ?
Мета:
*    формувати уявлення про спостереження, дослідницькі вміння;
*    ознайомити учнів з приладами, за допомогою яких досліджують природу;
*    розвивати вміння аналізувати ілюстрації та робити висновки, доводити свою думку, практичні навички, спостережливість;
*     виховувати пізнавальний інтерес.
Обладнання. Лупа, листя клена, мікроскоп, карточки з малюнками, презентація до уроку.
ХІД УРОКУ
I.                   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.                ХВИЛИНКА СПОСТЕРЕЖЕННЯ. (слайд 2)
III.             АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗУН.
-
-Як людина пізнає світ?
-Для чого нам потрібні органи чуття?
Гра  «Джерело звуку» (слайд 3) та слайд.
IV.            МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.
—  Чи доводилося вам спостерігати за природою?
—  Що цікавого ви запам’ятали?

- Гра «Чи буває так?» (Хто помітить небилицю, повинен довести, чому так не буває)
Небелиця
Що у зими на порозі
цвітуть маки на морозі.
А у літа на печі
замерзають калачі.
А у весни в кінці поля
листя скинула тополя.
А в осені коло стежки
вбрались верби у сережки.
А ми стали коло хати
та й не можем розібрати…
ü Як ви здогадувались?
ü Так , тому що це ви бачили, спостерігали. То, що людина робить, щоб пізнати природу?
Щоб пізнати навколишній світ, людина спостерігає за природою і за змінами в ній, досліджує її.
Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що для вивчення природи потрібно вміти спостерігати та проводити досліди.

V.                СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Бесіда з елементами розповіді.
Український народ здавна спостерігав за природою. Спостереження допомагали йому передбачити зміни у природі. Люди спостерігали, що перед дощем квіти сильніше пахнуть і ластівки літають низькою отже, вони знали, коли чекати дощу. На основі спостережень наші предки складали народні прикмети.
Для вивчення природи проводять спостереження, досліди і практичні роботи. Для спостережень часто використовують різноманітні прилади. (слайд 5)

2.     Робота за підручником (с. 24)

—  Розгляньте малюнки і фотографії на с. 24.
—  Що на них зображено? Складіть речення.
—  Де ви бачили такі прилади?

3.     Робота з малюнками +(Слайд 6)
Знайдіть предмети, які збільшують зображення, що сприймаються оком.
—  Назвіть зображені прилади. Для чого їх використовують? Складіть речення.

4Фізкультхвилинка  (слайд 7)
VІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ  Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.     Дослідницька лабораторія
*    Бесіда.
- Маленькі тіла і дрібні частинки предметів вивчають за допомогою збільшуваних приладів. Простим збільшуваним приладом є лупа. ( слайд 8)
Лупа, або збільшувальне скло, є одним з найбільш простих приладів, за допомогою яких людина розширює можливості свого зору.
Лупа приносить людині велику користь. Її постійно використовують у своїй роботі годинникарі, майстри, що мають справу з різними дрібними механізмами, і працівники багатьох інших професій.

*    Робота в парі.  Виконання практичних завдань.(слайд 9)
- Розгляньте лупу. Вона складається з ручки і збільшувального скла.
Лупа — ваш помічник у дослідженні дрібних деталей предметів. Поміщаючи лупу між оком і даним предметом, ви бачите цей предмет у збільшеному вигляді і дістаєте тим самим можливість розгледіти такі деталі предмета, які вислизають від неозброєного ока.
- Розгляд кленового листочка. Що ви побачили? (слайд 10)
-Розгляньте через лупу букви в книзі, шкіру на руці. Розкажіть, що ви побачили?

*    Продовження роботи за підручником (с. 25) та в зошиті.
ü Гра «Закінчи речення»
Для того, щоб побачити дрібні предмети  потрібна...

*    Знайомство з мікроскопом.
 Ще дрібніші тіла й організми розглядають за допомогою мікроскопу. (показ та розгляд  цибулини).

 
V.       Підсумок уроку
Що нового ви дізналися на уроці?
Для чого проводять спостереження і досліди? (Для дослідження природи)
  Що вам допомагає пізнавати природу і навколишній світ?Що використовують для спостережень? Наведіть приклади. (Різноманітні  прилади: термометр, ваги, годинник, лінійка, бінокль тощо
За допомогою чого вивчають маленькі тіла і дрібні частини тіл?
Чи сподобався урок? Що саме?



Використані джерела ІНТЕРНЕТ

Немає коментарів:

Дописати коментар